Každoročne, a tento rok už po 19. krát, naša škola organizovala v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Rožňave a s Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov v Rožňave Deň ošetrovateľstva.
Dňa 26. apríla 2017 sa priestory spoločenskej sály Mestského úradu v Rožňave naplnili viac ako dvomi stovkami zdravotníckych pracovníkov z regiónu. Podujatie slávnostne otvoril a všetkých prítomných privítal Mgr. Ľuboš Lipták, riaditeľ školy. Prítomným sa prihovoril aj primátor mesta Rožňava Pavol Burdiga a ThDr. Peter Laca, PhD. z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Rožňave. Medzi pozvanými hosťami boli predstavitelia manažmentu zdravotníckych zariadení, sociálnych zariadení, štátnych i neštátnych inštitúcií s ktorými škola dlhé roky vzájomne spolupracuje.
Tento ročník bol výnimočný v tom, že sme si pripomenuli 65. výročie založenia našej školy, ktorá svoju históriu začala písať od roku 1951. PhDr. Lívia Kopecká a Mgr. Gabriela Hajdúová si pripravili v rámci svojej prednášky historický prehľad života Strednej zdravotníckej školy – Egészségügyi Középiskola v Rožňave od jej začiatkov až po súčasnosť. Tento ročník sa niesol i v znamení spojenia pedagógov a mladej generácie, ktorí prezentovali svoje úspešné aktivity, či práce. Mgr. Antónia Beniková a PhDr. Darina Jobbágyová prezentovali prítomným prehľad aktivít, ktoré sa realizovali v rámci medzinárodného projektu cezhraničnej spolupráce stredoškolskej mládeže Kiskunhalas, na ktorom sme spolupracovali s Kiskunhalasi Szakképzési Centrum – Humán Szakképző Iskolája. PhDr. Mária Manková, PhD. a Mgr. Diana Manková priblížili úspešný projekt „Zdravé deti, zdravá budúcnosť“, ktorý bol zameraný na edukáciu detí zo základných škôl z oblasti zdravej výživy, konkrétne ako si pripraviť zdravé raňajky. V rámci tejto prednášky, vystúpili dve žiačky druhého ročníka, študijného odboru asistent výživy Ivana Gábriková so svojou úspešnou ročníkovou prácou o tajomstvách čaju a jeho prípravy a Aneta Malčeková, ktorá prítomných informovala o bylinkách a ich účinkoch. Žiačka vyššieho odborného štúdia Roberta Káraszová prezentovala svoju absolventskú prácu na tému bolesť z pohľadu ošetrovateľstva. Tému Bolesti chrbtice u mladých ľudí priblížil Adam Gallo, žiak tretieho ročníka, študijného odboru masér, ktorý vystúpil so svojou stredoškolskou odbornou činnosťou, spracovanou pod vedením Mgr. Ľubice Matisovej a s ktorou našu školu reprezentoval na krajskom kole SOČ. Mgr. Slavomíra Pastrnáková a PhDr. Andrea Gibasová dali zdravotníckym pracovníkom rady, ako využiť asertivitu v povolaní sestry. Ako hosť, vystúpila Mgr. Slavomíra Prokšejová, MBA s témou ako sa vyhýbať a zvládať pracovný stres.
Veríme, že tento seminár prispel k propagácii vzdelávacích aktivít v rámci stredoškolského odborného vzdelávania na našej škole a to nielen v odbornej ale i laickej verejnosti. Všetkým prednášajúcim i žiakom, ktorí si pripravili prednášky alebo kultúrne vystúpenie patrí veľké poďakovanie.