• Škola priateľská k deťom „opäť začína“

• Budeme veľmi radi, ak sa aj tento školský rok zapojíme do programu Škola priateľská k deťom a pomôžeme tým najzraniteľnejším osôbkam na svete, ktorými sú deti.

Spolu s nadáciou UNICEF a Slovenským výborom pre nadáciu UNICEF sa dozvieme o dôležitosti humanitárnej pomoci, o tom ako žijú Vaši vrstovníci v krajinách zmietaných vojnami a pustošených prírodnými katastrofami, o tom ako pomáha UNICEF a ako sa aj my môžeme stať superhrdinami a pomôcť.

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už viac ako 70 rokov. Pracuje vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracuje deň čo deň, aby pomohla prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňuje ich práva, zabezpečuje pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál. A nikdy sa nevzdá.

Tento školský rok nadáciu UNICEF pre nás pripravila veľa zaujímavých vzdelávacích aktivít, fundraisingových aktivít, realizáciu finančných zbierok, zbierky Modrý Gombík a iných aktivít a činností na podporu života detí, pretože každé dieťa je jedinečné a dôležité.

Budem veľmi rada, keď sa aj medzi Vami- našimi žiakmi nájdu dobrovoľníci, pomocníci a odhodlaní mladí ľudia, ktorí prispejú k realizácií nielen daných projektov ale nadácia UNICEF sa stane pre nich aj „dobrým kamarátom“. Teším sa na našu vzájomnú spoluprácu.

Mgr. Slavomíra Nemčková

• Stránku pripravujeme

Táto stránka sa zatiaľ pripravuje